Jak wybierać stół do salonu?

Jak wybierać stół do salonu?

Każdy chyba doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że przy stole spędzamy bardzo dużo czasu. To właśnie na nim zjadamy większość posiłków, to przy nim odbywają się spotkania rodzinne i towarzyskie. Musimy więc zrobić wszystko, by stół znajdujący się w naszym salonie miał odpowiednią wielkość i kształt. Tylko wtedy będziemy czuli się przy nim komfortowo, a upływający czas, nie będzie dla nas udręką.

Jaką wielkość powinien mieć nasz stół w salonie? Wszystko jest to kwestia indywidualna. Zależy to od ilości osób w rodzinie, od tego jak często organizujemy przy nim imprezy, jak dużo osób do nas przychodzi itp. Przyjmuje się standardowo, że ekskluzywne stoły powinny mieć wysokość w granicach 75-80 cm. W takim wypadku będziemy mogli siedzieć przy nim w sposób komfortowy, a nasz kręgosłup nie będzie musiał się męczyć. Zgodnie z wszelkimi zasadami, każda osoba siedząca przy stole, powinna mieć „wyodrębnioną” przestrzeń dla siebie. Wielkość tej przestrzeni określa się zwykle jako prostokąt o długości 60 cm i szerokości 40 cm. Na takiej powierzchni spokojnie powinny zmieścić się talerze, szklanki, kieliszki czy sztućce. Osoba siedząca przy stole ma wtedy odpowiedni „luz”, pozwalający na spokojne spożywanie podanych potraw. Dobierając odpowiedni stół do salonu, powinniśmy też pamiętać, że musi być na nim miejsce, gdzie będzie można ustawić naczynia z potrawami. Tutaj przyjmuje się, że powinien to być pas na środku stołu o szerokości około 20 cm. Więc jak łatwo sobie policzyć, szerokość stołu powinna wynosić co najmniej 100 cm. W takim wypadku będziemy mieli odpowiedni komfort spożywania posiłków, nikt nie będzie musiał się krępować i ściskać.

Musimy pamiętać, że odpowiednio dobrany stół do salonu, powinien nie tylko rewelacyjnie wyglądać, ale powinien tez być praktyczny w codziennym użyciu. Wybierając więc ten mebel do naszego salonu, przetestujmy wszystko dokładnie, by później nie żałować swojej decyzji.

Wybór projektu ogrodu - na co zwrócić uwagę?
Projektowanie ogrodów w lublinie da się przyrównać do malowania obrazu. Malowanie to b...
Odzież patriotyczna na co dzień
Odzież patriotyczna jest gatunkiem odzieży, która jest coraz to chętniej kupowana przez zwole...
Józef Szermentowski
Twórczość tego malarza skupia się wokół różnych pejzaży, fascynującego przedsta...
Google Adwords - z czym to się je?
W przekonaniu najnowszych badań specjalistów z dyscypliny marketingu najszybciej rosnącą meto...