Wybór zawiesi stalowych

Wybór zawiesi stalowych

Zawiesia stalowe to jeden z najsilniej odpornych typów zawiesi – zarówno tych wspierających, jak i na stałe zamocowanych w strukturze dźwignicy. Prezentują szeroki zakres właściwości, dzięki czemu mogą być łatwo dopasowane do aktualnych wymagań transportowych. Przy nabywaniu zawiesi stalowych ważna jest ścisła znajomość warunków, w jakich będzie działało zawiesie. Podstawowym elementem jest kompletna wiedza na temat ładunku, który będzie transportowany przy użyciu danego sprzętu.

Przede wszystkim trzeba znać jego masę, ponieważ to dopuszcza wybranie zawiesia o stosownym udźwigu. Zawiesia stalowe nie mogą być nigdy przeładowane, ponieważ zagraża to zerwaniem cięgna, odpadnięciem elementu oraz wywołaniem poważnych szkód. Następnym czynnikiem jest kształt ładunku oraz charakterystyczne cechy tego kształtu. Jest to szczególnie ważne w przypadku elementów o nieregularnym kształcie, ponieważ długość cięgien zawiesia stalowego musi być tak dobrana, aby środek ciężkości ładunku znajdował się pod hakiem urządzenia dźwignicowego. Jest to ważne również dla takiego wykonania zawiesia, aby poszczególne jego części były równo obciążone, a także mogły pracować pod najwygodniejszym kątem odchylenia od pionu. Kształt ładunku oraz ilość punktów, za które może być zawieszony na cięgnach, to baza decyzji o tym, ile cięgien będzie miało zawiesie stalowe.

Od liczby cięgien zależna jest wytrzymałość łańcuchów bądź liny, z których zostaną wyprodukowane – nośność zawiesia podawana jest dla wspólnej pracy wszystkich cięgien. Jest opcja wykorzystywania np. tylko dwóch cięgien zawiesia stalowego wielocięgnowego, jednak należy wówczas zwrócić uwagę na zredukowanie DOR takiego zawiesia. Jeśli w środowisku pracy zawiesia stalowego działają czynniki, które mogą wpływać na jego kondycję, wówczas należy ściśle stosować się do wskazań wytwórcy tego sprzętu. Warunkami, które mogą działać na kondycję zawiesi, są wszystkie te, które różnią się od zwyczajowych – temperatura, poziom wilgotności oraz obecność czynników chemicznych, które mogą naruszyć zawiesie stalowe. Na pracę i stan zawiesia stalowego oddziałują np. bardzo wysokie bądź bardzo niskie temperatury.

Spektrum zwyczajnej pracy wynosi dla nich od minus 40 stopni do plus 100 stopni Celsjusza przy zastosowaniu się do DOR do 100% dozwolonego udźwigu. W sytuacjach, w których zawiesie stalowe jest stosowane w temperaturze niższej niż minus 40 stopni, wówczas doradza się albo skonsultowanie tego z jego producentem, albo zmniejszenie jego DOR zgodnie ze wskazaniami. Na tak niskie temperatury nie są z kolei podatne zawiesia stalowe łańcuchowe klasy 8. Jeśli zawiesia stalowe pracowały w temperaturach przekraczających niż dopuszczalne, należy je natychmiast wycofać z użytkowania.

Pożyczki
W brzmieniu powszechnego, potocznego języka, pożyczać można pieniądze albo też jakąkolwiek każdą inn...
New Syrena
Do naszego kraju jeszcze nie zawitała moda retro, samochodowa rzecz jasna.Brytyjczycy, wypuścili kil...
Wybór SPA
Moda na zdrowy tryb życia, aktywność fizyczną i atrakcyjny, młodzieńczy wygląd powoduje, że zwłaszcz...
Wybór projektu ogrodu - na co zwrócić uwagę?
Projektowanie ogrodów w lublinie da się przyrównać do malowania obrazu. Malowanie to b...